کارگاه‌های آموزشی

 

یکی از اصلی‌ترین خدمات رابین، راهکارهای آموزشی است که در قالب کارگاه‌های آموزشی تعاملی طراحی و ارائه می‌گردد. تمرکز رابین در این بخش بر روی آموزش مهارت‌های نرم (Soft Skills) می‌باشد. ما با اتکا به سالها تجربه موفقیت‌آمیز در طراحی و برگزاری این کارگاه‌ها در شرکت‌های داخلی و بین‌المللی، تلاش مستمر در راستای به‌روزکردن دانش و مهارت‌هایمان و همچنین خلاقیت در طراحی و برگزاری کارگاه‌ها، خود را همکار و همراهی متفاوت برای آموزش و توسعه سرمایه‌های انسانی سازمان شما می‌دانیم. در این‌جا لیست برخی از کارگاه‌های آموزشی رابین را مشاهده می‌کنید. ما به طور مستمر و هدفمند، در حال طراحی کارگاه‌های آموزشی جدید هستیم و این مهم را بر اساس نیازها و درخواست‌های شما انجام می‌دهیم.

20220711_093517 WhatsApp Image 2022-06-12 at 6.36.36 PM
کارگاه آموزشی مهارت ارتباط مؤثر

کارگاه آموزشی مهارت ارتباط مؤثر

بدون شک یکی از اصلی‌ترین موضوعات در موفقیت افراد و سازمان‌ها نحوه برقراری ارتباط مؤثر و تعامل سازنده است. در این کارگاه سعی می‌شود تا با شیوه‌هایی بسیار جذاب و تعاملی، به افراد روش‌های اثرگذاری در ارتباط آموخته شود.

اطلاعات بیشتر
اصول، فنون و هنر مذاکره

اصول، فنون و هنر مذاکره

مذاکره با زندگی هر روزه حرفه‌ای ما همراه شده و شانس موفقیت ما در پیشبرد عمده اهداف سازمانی برگزاری جلسات مذاکره مؤثر تلقی می‌شود. در این کارگاه تلاش می‌شود تا با شناسایی دقیق فرایند مذاکره، تکنیک‌ها و ابزارها و همچنین عیان‌سازی ترفندها و دام‌ها مخاطبان با شیوه مذاکره مؤثر آشنا شده و بتوانند در ادامه موفقیت‌های حرفه‌ای از آن بهره‌مند شوند.

اطلاعات بیشتر
هوش هیجانی

هوش هیجانی

بر اساس نظر (دانیل گلمن)، هوش هیجانی یا EQ شامل شناخت و کنترل هیجان‌های خود، همدلی کردن با دیگران و حفظ روابط رضایت بخش است. به عبارت دیگر شخصی که هوش هیجانی بالایی دارد، به طور موفقیت‌آمیزی مولفه‌های شناختی، فیزیولوژیکی و رفتاری هیجان‌ها را با یکدیگر تلفیق می کند. در کارگاه هوش هیجانی، سعی خواهد شد تا ضمن ارایه‌ی مطالب علمی درباره‌ی هیجانات و هوش هیجانی به عنوان مکانیزم کنترلی آن، با انجام فعالیت‌هایی افراد را در زمینه‌ی شناخت هرچه بهتر هوش هیجانی و روش‌های بهبود و ارتقای آن صحبت شود.

اطلاعات بیشتر
مدیریت زمان

مدیریت زمان

درک هر فرد از زمانی که در اختیار دارد تا حد زیادی به درک او از زندگی برمی‌گردد. اگر فردی بتواند ویژگی‌ها و شرایط کاری خود رابه طور کامل بشناسد و در زندگی چشم‌انداز روشنی را دنبال کند، تصورش از زمان منبعی‌است که در اختیار او قرار داده شده و می‌تواند برای نیل به اهداف و مقاصد خود از آن بهره ‌گیرد. زمان جزئی از هستی ماست، چیزی که ما به‌طور روزمره با آن زندگی می‌کنیم و همه تاریخ، خاطرات، اهداف و نیت‌های ما را در بر می‌گیرد، نه صرفا محدود به چیزی که عقربه‌های ساعت به ما نشان می‌دهند. در این کارگاه سعی می‌شود با معرفی ابعاد مذکور به شرکت‌کنندگان، آن‌ها را ضمن انجام فعالیت‌های فردی و گروهی در زمینه‌ی بهبود توانایی مدیریت زمان هدایت نمود.

اطلاعات بیشتر
مدیریت منابع انسانی برای مدیران غیر منابع انسانی

مدیریت منابع انسانی برای مدیران غیر منابع انسانی

همواره گفته شده که مدیریت منابع انسانی تنها نقش یک واحد یا یک فرد در ساختارهای سازمانی نیست و همه مدیران باید بخش مهمی از کارشان را به مدیریت سرمایه‌های انسانی زیرمجموعه واحد خود اختصاص دهند و در همین راستا در کارگاه مدیریت منابع‌انسانی برای مدیران غیرمنابع انسانی سعی می‌شود تا حاضرین با مفاهیم، ضروت‌ها و کارکردهای این مهم آشنا شده و در عمل بتوانند نسبت به پیاده‌سازی آن اقدام کنند.

اطلاعات بیشتر
کارگاه شناخت رفتار متقابل با کمک ابزار DISC

کارگاه شناخت رفتار متقابل با کمک ابزار DISC

در این کارگاه یک‌روزه سعی می‌شود تا در قالب مدل رفتاری DISC تفاوت‌های رفتاری در محیط‌های کاری و همچنین ضرورت تطبیق با شرایط رفتاری دیگران مورد بحث و کنکاش قرار بگیرد و مخاطبین با شناخت از این مدل، در تلاش برای اثربخشی بیشتر روابط و همچنین کاهش تعارضات با دیگران بکوشند. تمرینات عملی این کارگاه به افراد کمک خواهد کرد تا قضاوت‌های سطحی در مورد رفتار دیگران را کنار گذاشته و بتوانند با دقت نسبت به تحلیل و درک رفتار سایرین و تطبیق با آن‌ها بکوشند.

اطلاعات بیشتر
کارگاه اصول سرپرستی

کارگاه اصول سرپرستی

با توجه به نیازهای اصلی سازمان در حوزه ارتقا و توسعه سرپرستان به عنوان نزدیک‌ترین لایه به خطوط عملیاتی و تاثیرگذاری زیاد این عزیزان در بهبود نگهداشت و شناسایی و توسعه قابلیت همکاران سعی شده تا در قالب کارگاهی تعاملی مفاهیم و ضرورت‌های سرپرستی موثر به گروه مخاطب در قالب سرفصل‌های زیر منتقل شود.

اطلاعات بیشتر
تصمیم‌گیری و حل مساله

تصمیم‌گیری و حل مساله

تصمیم‌گیری بخش مهمی از زندگی شخصی و شغلی هر یک از ما را تشکیل می‌دهد. تصمیم‌گیرندگان افرادی هستند که مسئولیت قضاوت یا انتخاب بین دو یا چند راه‌حل مختلف را بر عهده دارند و این قضاوت در برخی موارد بسیار مهم و حیاتی است. از این رو کسب مهارت‌های نحوه‌ اخذ اطلاعات لازم به منظور تصمیم‌گیری، همراه کردن دیگران و نحوه‌ی اجرای درست تصمیمات از موضوعاتی است که در این کارگاه به آن‌ها پرداخته می‌شود.

اطلاعات بیشتر
کارگاه مدیریت استرس

کارگاه مدیریت استرس

با توجه به فشارهای متعدد بودن در مراکز تماس و هدایت همکاران به منظور مقابله با استرس‌های مخرب کاری این کارگاه کمک می‌کند تا با زمینه‌های شکل‌گیری و روش‌های مقابله با استرس آشنا شویم و اینکه چگونه از استرس به عنوان عامل مثبت و سازنده در محيط كار بهره ببریم و با شناسايي عوامل ايجاد كننده و چگونگي كنترل آن، عملکرد بهتری داشته باشیم و به خود و دیگران آسیب نزنیم.

اطلاعات بیشتر
کارگاه آموزشی رفتار حرفه‌ای

کارگاه آموزشی رفتار حرفه‌ای

استمرار حضور حرفه‌ای کسب و کارها منوط به رفتارهای‌ موثر و حرفه‌ای اعضای آن در قبال ذینفعان آن کسب و کارهاست و رعایت اصول و ارزش‌های آن سازمان در کنار قاعده‌های معمول حضور در محیط‌های کاری با توجه به طراحی‌های نوین محیط‌ها بیشتر از گذشته اهمیت یافته است. در همین راستا در این کارگاه سعی می‌شود تا مفاهیم و الزامات رفتار حرفه‌ای در درون سازمان‌ها با مثال‌ها و تمرین‌های ملموس برای مخاطبین ارایه شود.

اطلاعات بیشتر
کارگاه مشتری‌مداری

کارگاه مشتری‌مداری

لزوم و اهمیت توجه به مشتری به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان هر کسب‌و‌کار بر هیچ کسی پوشیده نیست و سازمان‌ها همواره تلاش می‌کنند تا عملکرد خود را در زمینه رضایت مشتریان و نگهداشت آن‌ها بهبود بخشند. در این کارگاه پس از آشنایی با مفهوم مشتری و مشتری‌مداری، ابزارها و روش‌های مختلف تعامل موثر با مشتریان، بهبود کیفیت ارتباط با مشتریان و مدیریت مشتریان عصبانی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

اطلاعات بیشتر
مدیر در نقش کوچ «Manager as a Coach»

مدیر در نقش کوچ «Manager as a Coach»

دوره “مدیر در نقش کوچ” به تیم رهبری سازمان کمک می‌کند تا درک و آگاهی دقیق‌تری از شرایط و وضعیت فردی کارکنان پیدا کنند. تشخیص نیاز افراد به کوچینگ، برگزاری جلسات و همراهی مؤثر افراد برای رسیدن به اهداف از دیگر مزایای این دوره می‌باشند. در نهایت، حضور افراد یک سازمان در جلسات کوچینگ با مدیران مجموعه، باعث ایجاد فضای اعتماد و صمیمت، و ارتقای عملکرد فردی و سازمانی آن‌ها می‌شود که به بهبود شرایط کاری و رسیدن به نتایج مورد نظر سازمان می‌انجامد.

اطلاعات بیشتر
توسعه رهبری بر اساس مدل چالش رهبری

توسعه رهبری بر اساس مدل چالش رهبری

به صورت کلی در سازمان‌های عصر جدید رهبران نقش بسیار کلیدی و اساسی برای پیشبرد اهداف و رسیدن به سرمنزل مقصود دارند و تمامی حرکات و گفتار آن‌ها می‌تواند به خلق یا از بین رفتن نتایج موثر بیانجامد. توسعه رهبران از اصلی‌ترین موضوعات در تمامی سازمان‌ها بوده و بدون داشتن مهارت‌های لازم و تلاش برای تقویت آن در بلندمدت نمی‌توان انتظار پیشرفت و تحقق اهداف را داشت و از این‌رو سال‌ها در حوزه مدل‌های رهبران سرآمد تحقیقات وسیعی انجام شده که یکی از بهترین آن‌ها به مدل چالش رهبری شناخته می‌شود و بناست تا در کارگاه پیش‌رو به موضوعات و مفاهیم آن بپردازیم.

اطلاعات بیشتر
کشف «چرایی» تیمی

کشف «چرایی» تیمی

سوال‌های مربوط به «چیستی»، «چگونگی» و «چرایی» همواره بخش مهمی از دغدغه‌های افراد و سازمان‌ها را به خود اختصاص داده است. همه تیم‌ها پاسخ این سوال که «چه کاری انجام می‌دهیم؟» را به سادگی می‌دانند. همچنین پاسخ این پرسش که «چگونه این کار را انجام می‌دهیم؟» به معنای رویکردها، استراتژی‌ها و شایستگی‌هایی که برای انجام اثربخش‌ این کار در اختیار قرار دارد، چندان دور از دسترس‌ نیست. اما در مواجهه با این پرسش اساسی که «چرا این کار را انجام می‌دهیم؟» احتمالا تامل بیشتری موردنیاز است. یافتن پاسخ «چرایی» برای هر تیم و سازمانی می‌تواند زمینه‌ساز افزایش انسجام و روحیه تیمی، همدلی و ایجاد وحدت رویه گردد. 

اطلاعات بیشتر
ارتباط مبتنی بر قاطعیت بر اساس مدل Radical Candor

ارتباط مبتنی بر قاطعیت بر اساس مدل Radical Candor

با الهام از آموخته‌ها و تمارینی مبتنی بر ارتباط شفاف و راحت و درعین حال بدور از پرخاشگری و انفعال، کارگاهی طرحریزی شده است تا با ترکیبی از موضوعات ارتباطی و بازخوردهی شیوه‌های موثر تعامل در محیط‌های کاری را به مخاطبان آموزش دهد.

اطلاعات بیشتر
کارگاه Mental Fitness (مبتنی بر مفهوم هوش مثبت)

کارگاه Mental Fitness (مبتنی بر مفهوم هوش مثبت)

موضوع اصلی این کارگاه حول محور مفهوم «هوش مثبت» خواهد بود که حاصل مطالعات چندین ساله آقای شیرزاد چمین در حوزه‌های روانشناسی مثبت، روانشناسی شناختی، عصب‌شناسی و علوم عملکرد می‌باشد. هوش مثبت ابزاری است که به فرد کمک می‌کند تا ذهن خود را به عنوان بهترین دوست با خود به همراه داشته باشد و اثرات منفی خرابکارهای ذهنی را به حداقل برساند. شرکت‌کنندگان قبل از روز کارگاه، تست مربوط به هوش مثبت را در سایت positiveintelligence.com انجام داده و نتایج آن را با خود به کارگاه می‌آورند.

اطلاعات بیشتر
Focus Group نیم‌ روزه

Focus Group نیم‌ روزه

با محوریت مباحث و موضوعات طرح‌ریزی شده در کارگاه‌ها و به منظور پیوستگی و استمرار آموزش‌ها، جلساتی در قالب گروه‌های محدود و با موضوعات مشخص برگزار خواهد شد.

اطلاعات بیشتر